top of page
Search

To kobiety zmieniają świat!

Ania Komierowska-Szweycer, współwłaścicielka kosmetycznej marki Soap for Globe oraz niezwykłego miejsca Yoga Retreatment udowadnia, że można żyć i pracować w zgodzie ze swoimi wartościami! Chesz dowiedzieć się jak to robi na codzień i w jakich okolicznościach postanowiła zmienić swoje życie? Zapraszam na wywiad.


W tej serii chciałabym zainspirować Cię do zmian. Nie rewolucji, ale małych zmian, które każda z nas może wprowadzić do swojego życia niewielkim wysiłkiem, ale jednak. Pełniąc wiele życiowych ról możemy podejmować decyzje bardziej świadome i ukierunkowane na dobrostan swój, innych ludzi oraz środowiska naturalnego. Moje gościnie będą pokazywały swoje własne sposoby. Korzystaj według upodobań!



Ania Komierowska - Szweycer - kobieta roku wedlug Glamour, mama, żona, niesamowicie energiczna i pozytywna osoba. Założycielka dwóch biznesów, które od początku w swoją filozofię mają wpisane wartości takie jak dobrostan ludzi czy przyrody.


Stworzyła markę Soap for Globe, która oferuje niezwykle wysokiej jakości kostki myjące (wiem, bo od lat korzystam), skutecznie eliminując potrzebę plastikowych opakowań na kosmetyki. Sama we własnej łazience plastiku nie akceptuje i nie ma. Marka Soap for Globe została wyróżniona takimi nagrodami jak Vogue Beauty Awards, Viva najlepsze dla urody i Love Cosmetic Awards.


Koncept Yoga Rereatment to niezwykły autorski program wellbeingowy w wyjątkowym miejscu jakim jest butikowy hotel Pałac Komierowo w sercu Borów Tucholskich. W programie znalazły się wszystkie ukochane sposoby Ani na odpoczynek: joga, medytacja, koncerty gongów, kontakt z naturą oraz przebywanie w pięknym i w pełni komfortowym miejscu. Zapraszam na rozmowę.


Aniu, kiedy i w jakich okolicznościach postanowiłaś dokonać zmiany w swoim życiu?


Miałam już dwójkę dzieci, za sobą intensywną pracę w dwóch światowych koncernach i wiedziałam, że jeżeli chcę być obecna w życiu moich dzieci, nie mogę pracować tak, jak do tej pory. Wywodzę się z rodziny przedsiębiorców, a mój ojciec posiada własy biznes. Od zawsze wiedziałam, że chcę być niezależna, więc praca w korpo była jedynie etapem – chciałam się jak najwięcej nauczyć, dlatego w 2019 roku mając dwa maluchy, tuż przed pandemią zdecydowałam, że to dobry moment, aby dokonać zmiany.

 

Co było główną motywacją dla takiej decyzji?


Chęć bycia obecną i wychowywania moich dzieci, potrzeba ograniczenia konsumpcji plastiku, posiadania wpływu na jeden konkretny segment życia - łazienkę bez plastiku. Chciałam wykorzystać swoje umiejętności do czegoś, w co wierzę, co daje sens i jest zgodne z moimi wartościami.

 

Jakie swoje wartości przekładasz na markę, co jest dla Ciebie szczególnie ważne w tworzeniu swojego biznesu?


Minimalizm i stosowanie produktów mądrze, w małych ilościach. W przypadku kostek bez obecności plastiku także transparentność i bezpieczeństwo dermatologiczne – w dobie alergii na kosmetyki praca z dermatologami oraz tworzenie składów, które ograniczają ryzyko alergii jest niezwykle istotna. Lubię piękne rzeczy, a w kosmetyce ważny jest wygląd, zapach i działanie, dlatego kostki Soap for Globe są piękne, skuteczne, wspaniale się pienią i delikatnie pachną.

 

Co Cię inspiruje?


Ludzie, którzy mają pasje, żyją w zgodzie ze sobą, wkładają wysiłek w samorozwój i pokonują bariery. Inspirują mnie kobiety przedsiębiorczynie takie jak Helena Rubinstein, Madame Veuve Clicquot, Iga Świątek, Dyane Nyad oraz moja mama - za bycie cudowną, wrażliwą osobą, która dba o innych.

 

Jaki jest Twój największy sukces zawodowy?


Łączę swoje pasje, sport i życie rodzinne z moją działalnością (zarówno Soap for Globe jak i Yoga Retreatment), żyjąc w zgodzie ze swoimi wartościami. Jestem bardzo szczęśliwa, że moja marka Soap for Globe została wyróżniona wśród wielu światowych marek i otrzymała wspaniałe nagrody jak Viva! Najlepsze dla Urody, Vogue Beauty Awards, Must Have Łódź Design Festival, Love Cosmetic Awards oraz Glamour, które przyznało mi tytuł Kobiety Roku.

 

Czy masz na koncie jakieś porażki?


Są lepsze i gorsze momenty. Wciąż rozwijam biznes i nie patrzę na moje decyzje w kontekście porażek - bardziej informacji zwrotnych i lekcji, które mogę wyciągnać.

 

Jak radzisz sobie z trudniejszymi momentami?


Podczas trudniejszych momentów pomaga mi sport, joga, moje dzieci i wspaniały mąż, przebywanie w otoczeniu natury oraz małe rzeczy, które koją nerwy i dodają siły, jak choćby spacer po lesie czy seans w saunie. Na nogi stawiają mnie zawsze zimne kąpiele.

 

Co jest najważniejsze i najpiękniejsze w Twojej działalności?


Stworzyłam coś od zera, z czego jestem bardzo dumna – szampony Soap for Globe nie tylko świetnie działaja, ale są także piękne i zyskały wiele nagrod. Jogą dzielę się z innymi, bo to właśnie ona pomogla mi w najtrudniejszych momentach. Praktykuję ją na własnych zasadach, najpierw jako host wyjazdów poświęconych regerenacji, a teraz także jako nauczyciel.

 

Jak chciałabyś, aby wyglądał świat za 30 lat?


Chciałabym, żebyśmy nie stracili wrażliwości na siebie nawzajem oraz mieli więcej połączenia międzyludzkiego – tego w realu, a nie online. Chcę jeszcze bardziej szanować planetę – nasz jedyny dom, dlatego zależy mi na zmniejszeniu kompulsywnej konsumpcji oraz mądrzejszym korzystaniu z technologii pomagającej w ograniczeniu zanieczyszczeń.

 

Jakie zmiany wprowadziłaś w swoim życiu prywatnym?


Spędzam dużo czasu z moimi dziećmi oraz dzielę się z innymi moją pasją do sportu, podroży i sztuki. Staram się żyć zdrowo – codziennie jestem na siłowni albo uprawiam ktoryś z ulubionych sportów jak pływanie, golf, narty, bieganie, tenis lub jazda na rowerze. Teraz dodatkowo uczę jogi w studio obok domu, gdyż zależy mi na wzmocnieniu swoich kompetencji w tej dziedzinie i zanurzeniu głębiej w dzielenie się praktyką z innymi.

 

Jak najlepiej podejść do zmiany nawyków? Taktyka małych kroków czy rewolucja?


Mam nawet opracowany kurs – mogę się podzielić :)

1)      Wizja i głębokie przekonanie, dlaczego chcę coś zmienić

2)      Wyznaczenie kierunku zmiany

3)      Praktykowanie metody małych kroczków

 

Od czego zacząć?


Od potrzeby – tego co dla Ciebie ważne. Jeśli nie masz wewnętrznej motywacji i przekonania, to zmiana się nie wydarzy - wtedy trzeba ją zaprosić, zwizualizować, szukać i sprawdzać.

 

Co chciałabyś powiedzieć kobietom, które czują brak siły i wiary, że ich jednostkowe działania mają sens?


Są dwa poziomy działań:

1) globalne, na które zawsze będzie trudno wpłynąć.

2) lokalne, wokół Ciebie, które dotyczy Twojego życia oraz Twoich najbliższych – nie myśl o tym, co jest daleko, a zamiast tego skup się na tym, na co masz wpływ. Zobacz, że Twoje działanie może inspirować innych, może sprawić, że poczujesz się lepiej, a to już przekłada się na ludzi wokół. Zmiany zaczynają się od nas.


Aniu, dziękuję za rozmowę i za to co robisz. Jesteś inspiracją!


Linki:


133 views

Comments


bottom of page